Vína >>

Case Bianche

Case Bianche - Tenuta Col Sandago hospodaří na 20 ha vinic a produkuje 400 tisíc lahví vína. Majitelem vinařství je Martino Zanetti, úspěšný podnikatel v potravinářském průmyslu. Vedle vína jsou dalšími úspěšnými produkty káva Hausbarandt a pivo Theresianer. Všechny tři oblasti spojují společné kořeny v provincii Treviso, tradice a důraz na kvalitu.

Jméno Case Bianche je odvozeno od skupiny bílých budov patřících vinařství, nacházejících se na kopcích regionu Conegliano Valdobbiadene, v pásu pahorků nad městečkem Susegana v provincii Treviso. Moderní budova vinařství se nachází rovněž v Suseganě v blízkosti vinic, takže nehrozí ztráta kvality hroznů během přepravy. Alkoholové kvašení probíhá v nerezových tancích, druhotné kvašení v tlakových nerezových tancích. Celý výrobní cyklus řízený elektronicky je nastaven tak, aby během let zajistil kýženou konstantní kvalitu šumivých vín.

Hlavní pěstovanou odrůdou je Glera - základní odrůda pro Prosecco (cca 2/3 plochy), dále Chardonnay, Merlot a Cabernet Sauvignon. Zajímavou zvláštností je odrůda Wildbacher, ze které je připravováno tiché červené víno a šumivé Rosé.

V našem sortimentu najdete dvě lahve Prosecco Superiore DOCG Conegliano Valdobbiadene pod značkou Case Bianche: Brut "Vigna del Cuc", pojmenované podle vinice, poblíž které sídlily kukačky a o něco sladší Extra Dry. Pod značkou Riva di Rocca pak nabízíme Prosecco DOC Treviso Extra Dry.