Vína >>

Rocca di Castagnoli

Vinařství Rocca di Castagnoli leží ve vesnici Castagnoli nedaleko Gaiole v samém srdci Chianti. První zmínky o Castagnoli se datují do roku 940 a týkaly se prodeje statku Stielle (dnes je tak nazývána prvotřídní vinice patřící k vinařství) s vinicemi a olivovými háji. Pevnost tyčící se nad vesnicí pochází z 11. století. Později vlastnily Castagnoli společně s rozsáhlou vilou ze 17. století význačné toskánské rodiny Piccolomini, Tempi a Ricasoli. V roce 1924 zakládá statek Rocca di Castagnoli společně s dalšími slavnými producenty konsorcium Chianti Classico.

Současný majitel, pan Caligero Cali inicioval od r. 1981 rozsáhlou rekonstrukci pevnosti a paláce společně s výstavbou moderního vinařství, kde se středověká pevnost stala ideálním místem pro vinný sklep.

Vinice se rozkládají na 100 hektarech a hlavní odrůdou je Sangiovese. Vinařství společně s universitními institucemi provádělo výzkum této odrůdy. Bylo analyzováno 134 klonů, z nich vybráno 19, ve finále pak čtyři klony Sangiovese, které jsou vysazovány na vinicích.
Vína Chianti Classico a Chianti Classico Riserva Poggio a´ Frati ze stejnojmenné vinice jsou pravidelně oceňována mezi nejlepšími.